Artjournal, Design Teams, Mixed media, Moje prace

Artjournal „Pierwszy raz” – DT ArtJournaLove

Dziś debiutuję na blogu ArtJournaLove, na którym proponuję Wam wspólne stworzenie wpisu jurnalowego na temat PIERWSZY RAZ. Mam nadzieję, że skusicie się i stworzycie w Waszych artystycznych dziennikach nowe strony. To także świetna okazja (i temat!), by dopier zacząć swoją zabawę z journalowaniem. Co Wy na to?

Podobno ciekawym ćwiczeniem, które ma pomóc w odnalezieniu szczęścia jest robienie codziennie jakiejś rzeczy po raz pierwszy. To mogą być drobiazgi – spróbowanie nowego smaku lodów, pójście do pracy inną trasą czy rozpoczęcie poranka krótkimi ćwiczeniami zamiast tradycyjną kawą. Chodzi o to, by zmusić się do kreatywności i… rozbudzić w sobie zachwyt nad światem oraz odwagę do wychodzenia poza utarte schematy.

Idealnie oddaje to moim zdaniem cytat z Erica Emmauela Schmitta:

„Zawsze oglądaj świat tak, jakbyś widział go po raz pierwszy”.

Ależ ogromna w tych słowach zachęta do pochylania się nad codziennymi cudami nas otaczającymi! Ileż w tych słowach namawiania do przyglądania się światu z ciekawością dziecka! Dopóki nie spróbowałam, nie miałam pojęcia, ile radości może przynieść taka właśnie postawa. Was też zachęcam do próbowania nowego, do patrzenia na świat z zachwytem i uwagą. I do stworzenia wpisu na ten temat właśnie!

DSCN1832

U mnie główny element stanowi latarnia morska wycięta z papierów BoBunny. To jakaś starsza wakacyjna kolekcja, ale tak niesamowicie zachwycająca, że gdybym tylko mogła, kupiłabym ją w hurtowych ilościach! Do tego mediowo-teksturowe tło, stworzone za pomocą koronki, gazy, potarganych stron starej książki, ecoliny, i gesso. Na koniec elementy dodane brązowym pisakiem. W tym także ramka, w którą wpisałam cytat, jakim zainspirowałam się podczas tworzenia tej strony…

DSCN1830

Jeszcze raz zachęcam Was bardzo serdecznie do wspólnej journalowej zabawy. Wszystkie szczegóły znajdziecie w notce na blogu ArtJournaLove. Niecierpliwie czekam na Wasze wpisy na temat PIERWSZY RAZ. Linki do nich wklejajcie pod notką z wyzwaniem na ArtJournaLove.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s